Markamız ve logomuz

Marka adımız Maslahat; Eski dilde, Arapça, Osmanlıca ve diğer bir çok dilde günlük yaşantıda sıkça kullanılmış olup, Anadolu köy ve kasabalarında hala yoğun olarak kullanılmaya devam etmektedir. Anlamsal olarak ”barış, güvenlik, kurtuluş yolu, iyilik yolu, kamu yararına, faydalı ve iyiliğe sebep olan şey, önemli iş, hayırlı olan” cümle ve kelimelerini ifade etmekle birlikte ”yan komşu veya tanıdık güvenilir kimselerden, lazım olan bir şeyi isteme” anlamında da kullanılmaktadır.

Logomuz; gayet basit, akılda kalıcı ve anlaşılabilir bir grafik olup, eski bir taş üzerine işlenmiş bir yazıyı andıran, Urzeit font ile çok keskin olmayan, hafif kıvrımlı harfler ve içlerinde ufak kırık lekeler kullanılmıştır.

Renklerimizde #4E3400 renk kodu ve bu tonlara yakın diğer renk tonları kullanılmış olup, eski, eskitilmiş, hakiki, doğal gıdaları simgelemekle beraber, karanlıktan aydınlığa doğru bir renk açılması ile güvenilir bir markanın doğuşu vurgulanmıştır.

Sloganımız; hakiki doğal ürün ve güvenilir alışveriş konseptimize uygun olarak espirili bir şekilde ”Mutlaka ziyaret edilmesi gereken yer” anlamında kullanılmaktadır.