İptal / İade / Cayma / Kargo Koşulları

TTK – Yasal düzenlemeler gereğince, kullanılmamış olsa dahi, (gıda maddeleri, içecekler veya diğer günlük tüketim maddeleri) gıda maddesi olarak tanımlanan niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, sipariş üzerine hazırlanan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerde cayma – iptal – iade hakkı bulunmamaktadır. (Kargo taşınması esnasında hasar görmüş, siparişe özel ürün ise henüz hazırlanmamış veya kargoya verilmemiş ürünler hariçtir)

Ancak firmamızın konsept yapısı gereği de, sizlere en iyi alışveriş deneyimini sunmak amacıyla, bazı özel durumlar ve ürünlerde, değerlendirme sonrası cayma / iptal / iade işlemleri inisiyatif dahilinde sunulmaktadır.

Gereken Koşullar Sağlandığı Takdirde

  • Kargo teslimatı esnasında, paket kargo görevlisinin yanında açılarak kontrol edilmeli, Hasar Tespit Tutanağı tutularak teslim alınmadan iade edilmesi gerekmektedir.
  • Ürünler mutlak suretle orijinal kutu / ambalajı ve faturası ile birlikte iade edilmelidir.
  • İade kargonun merkeze ulaşması ile birlikte, kullanıcı ile iletişim sağlanarak ücret iade süreci veya yeni ürün gönderim süreci başlatılır.
  • Sipariş Ödemesi Banka Kartı (Debit) ile Online Tek Çekim-Taksitli olarak yapıldı ise iptal / iade işlemleri (Bankanıza bağlı olarak) ortalama 15-20 iş günü içerisinde hesabınıza / kartınıza yansımaktadır.
  • Sipariş Ödemesi Kredi Kartı ile Online Tek Çekim-Taksitli olarak yapıldı ise iptal / iade işlemleri (Bankanıza bağlı olarak) ortalama 3-5 iş günü içerisinde hesabınıza / kartınıza yansımaktadır.
  • Sipariş Ödemesi Banka Transferi (Havale-EFT-Fast) olarak yapıldı ise iptal / iade işlemleri aynı gün içerisinde hesabınıza / kartınıza yansımaktadır.

Kargo Koşulları

  • Kullanıcı sipariş sonrası Kargo durumunu takip etmek ve kargoyu sağlam-eksiksiz-tam olarak teslim almakla yükümlüdür. Herhangi bir sebeple teslim alınmayan veya geri dönen kargolar için toplam sipariş tutarı veya bir kısmı İADE edilmez.
  • Kargo teslimatı esnasında kullanıcının belirttiği adreste bulunmaması veya Kargo görevlisinin kullanıcının kendisine ulaşamaması durumunda Kargo en yakın şubeye bırakılmaktadır. Şubeden teslim almak kullanıcının sorumluluğundadır.
  • Kargonun teslim alınmasından sonraki herhangi bir tarihte, herhangi bir sebep ve itiraz ile İptal / İade işlemi yapılamaz.